Верховна Рада зменшить штрафи за неоновлення даних? Схвалено законопроєкт.


Верховна Рада ухвалила зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо мобілізації
У першому читанні Верховна Рада прийняла зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які стосуються мобілізації. Згідно з нововведеннями, військовозобов'язані, які не уточнили свої персональні дані, можуть зробити це через платформу "Резерв+" та сплатити половину суми штрафу.
Законопроєкт №12093, який підтримали 231 депутат, передбачає можливість військовозобов'язаним самостійно оновити свої дані, шляхом звернення до Територіального військового комісаріату та Служби призовної дільниці. При цьому, неоновлення даних класифікується як адміністративне порушення і передбачає штраф від 17 000 до 25 500 гривень.
У 2024 році понад 6 млн військовозобов'язаних громадян не оновили свої дані. Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів не містить повної інформації щодо персональних даних, що ускладнює процеси мобілізації в країні.
Закінчення бронювання для військовозобов'язаних
28 лютого закінчується у всіх військовозобов'язаних бронювання. Якщо підприємство втрачає статус критичності або не відповідає його критеріям, то заброньовані працівники цього підприємства так само втрачають бронювання.
Член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Олександр Федієнко наголошує, що це стається через те, що підприємства, які втрачають статус критичності, більше не потребують бронювання працівників для забезпечення військових потреб.
Читайте також
- Військовий встановив рекорд Гіннеса у зоні бойових дій
- Помер український поет, дисидент Ігор Калинець
- «Україна є і буде на землі». Зеленський у символічному місці привітав громадян із Днем Конституції
- Росія розширює авіазавод у Казані, де виготовляє бомбардувальники: супутникові знімки
- Дід нової очільниці розвідки Британії MI6 був українцем та мав прізвисько М'ясник
- Верховний суд дозволив Трампу скасовувати громадянство за правом народження