Нова воля спадкодавця — як скасувати заповіт у 2025 році.

Нова воля спадкодавця — як скасувати заповіт у 2025 році
Нова воля спадкодавця — як скасувати заповіт у 2025 році
Заповіт — це найкращий спосіб розпорядитись майном на випадок своєї смерті. Однак часто обставини змінюються і документ потрібно виправити або скасувати. Не всі українці знають, як це правильно зробити.

Як скасувати свій заповіт у 2025 році. Щоб змінити або анулювати заповіт, потрібно звернутися до нотаріуса з письмовою заявою. У ній слід вказати своє бажання змінити або визнати заповіт недійсним. Підпис на цій заяві має бути нотаріально засвідчений. Якщо йдеться про секретний заповіт, треба надати паспорт та ідентифікаційний код (ІПН).

Як проходить анулювання заповіту

Людина може звернутися до нотаріуса або уповноваженого представника місцевої влади, щоб визнати заповіт недійсним. Після цього посадова особа робить відповідні записи у реєстрі нотаріальних дій, алфавітній книзі обліку заповітів та на збереженому примірнику заповіту в архіві. Якщо заповідач має свій примірник документа, його також визнають недійсним і додають до архіву.

Які документи потрібні для скасування заповіту

Для скасування заповіту потрібно підготувати ІПН, заяву про анулювання, примірник заповіту (якщо є), паспорт громадянина України, квитанцію про сплату держмита або підтвердження права на пільгу. Зміна або скасування заповіту — це офіційна юридична процедура, тому важливо дотриматися всіх вимог та правильно оформити документи.

Раніше повідомлялося, що спадщину можуть отримувати різні особи, і не завжди всі родичі мають гарантоване право на частку у спадщині.

У новині роз'яснено процедуру скасування заповіту в Україні. Зокрема, наголошено на необхідності звертання до нотаріуса з відповідною заявою та дотриманні всіх вимог щодо документів. Детально пояснено кроки анулювання заповіту і наголошено на офіційності цієї процедури.


Читайте також

Реклама