Експорт агропродукції: в яких країнах Азії найбільше купують українського зерна.
26.11.2024
2423

Журналіст
Шосталь Олександр
26.11.2024
2423

Україна відроджує свою присутність на азійських ринках зерна
Україна активно взаємодіє на азійських ринках зернових. Після початку великої війни, українські експортери та зернотрейдери швидко адаптувалися до нових умов і частково відновили свою присутність на цих ринках.
Про це повідомляє Delo.ua.
Основними імпортерами сільськогосподарської продукції з України в Азії є Китай, Індонезія та Туреччина.
Китай до початку війни був найбільшим покупцем української кукурудзи та ячменю. У 2020-2021 роках він придбав 8 млн т кукурудзи та 3 млн т ячменю. Проте, через війну, експорт кукурудзи скоротився майже наполовину, а ячменю - удесятеро.
У 2023-2024 роках експорт зернових починає відновлюватися, але жорстке державне регулювання та перегляд обсягів імпорту продукції ускладнюють ситуацію. Китай має більш жорсткі вимоги до імпортної сільськогосподарської продукції порівняно з іншими ринками регіону. Крім того, війна ускладнює відносини з Китаєм через його співпрацю з Росією.
Індонезія - ще один важливий ринок для України. Під час війни втрачено частину цього ринку. Раніше, Україна експортувала 3 млн т пшениці щороку в Індонезію, але у 2022 році кількість зменшилась до 0,35 млн т. У 2023 році вона зростає до 0,66 млн т, а за перші 9 місяців 2024 року було поставлено 1,96 млн т пшениці.
Туреччина також є важливим партнером України й закуповує основні зернові культури, такі як пшениця, кукурудза та ячмінь. Кожного року вона імпортує близько 1 млн т кукурудзи з України.
Читайте також
- Мобілізований Крупін нарвався на хейт після заяв про ухилянтів
- Легендарний хокеїст розкритикував Трампа за позицію щодо України
- Зеленський провів нараду щодо оборонної сфери — головні теми
- Як збивали вночі дрони РФ над Одещиною — з'явилося відео
- Як цивільний може отримати відразу офіцерське звання
- Промислове забруднення — чому точаться суперечки навколо законів